kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 35
týden: 35
celkem: 103475

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Zorka - český sportovní pony

52/732 Zorka (KVH 118 cm) se narodila 24.5.2004 a domů jsme si ji přivezli 6. července 2010. Na ježdění to byla svéhlavička, ale na ošetřování moc hodná. Jakékoli děti ji mohly muchlat, podlézat jí pod břichem, hřebelcovat... Oproti některým ponym nikdy člověka záměrně nekopla a nekousla. Ráda nás šimrala ve vlasech a jako všichni milovala pamlsky. Před narozením jejího prvního hříbátka Zoji, jsme ji nechali v roce 2011 zapsat do pomocné plemenné knihy (PPK) jako český sportovní pony.

Zorynka byla připuštěna opět inseminačně plemenným hřebcem Ojoetsjni´s Grevenrit z ERC Mnětice v červenci 2012. Bohužel hříbátko mělo špatně vytočenou hlavu a bylo velké. Zorka rodila 30. května 2013 a hříbátko nešlo vytáhnout. Když jsme zjistili špatnou polohu hříbátka, převezli jsme Zorku na kliniku v Heřmanově Městci. Tam se doktoři a jejich asistenti snažili dostat již uhynulé hříbě ven, ale nepodařilo se jim to přirozeně, proto přistoupili k císařskému řezu. Ten naše milovaná Zorka nepřežila. Tímto chci poděkovat veterinárnímu týmu z Heřmanova Městce, kteří se snažili pro Zorčin život udělat vše! Na Zorku nezapomeneme nejen my, ale také naši přátelé a jejich děti. Zorka měla velké srdce, byla to parťačka, která nás nikdy nezklamala. Nikdy nikomu neublížila a věděli jsme, že naše děti jsou v její společnosti v pořádku. Po Zorynce tady zbylo prázdné místo a všichni cítíme, že prostě nejsme kompletní...