kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 42
týden: 42
celkem: 103482

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Rozárka

Rozárka se narodila 12. února 2010. Koupili jsme si ji v březnu 2011 s tím, že je plachá a nenechá se pohladit. Rozárka chodí pěkně na vodítku, aniž byste za ní "vláli". Ikdyž se nenechá pohladit vždycky, když máte nějakou mlsku, je krotká až moc. Ráda skáče lidem předníma kopýtkama na břicho a dožaduje se pamlsku. Bere si jej opatrně, teprve až jej očichá. Takže ostatní "pamlskožrouti" ji kolikrát předběhnou. Rozárka měla vždy 2-3 kůzlátka a je skvělá mamina. Momentálně je Rozárka šéfkou ve stádě.