kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 41
týden: 41
celkem: 103481

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Kozlík Matěj

Matěj se narodil v březnu 2010 u nás na minifarmě. Jeho maminkou byla plachá kozička Mary, které jsme pak našli nový domov. Matěj byl od malička velký mazel a naučil se také dávat pac jako pejsek. Rád si lehával do nasekané trávy a to se pak od dětí nechával rád muchlat. Jelikož jsme do svého chovu potřebovali kozlíka s PP, s velkým rozmyšlováním jsme nabídli Matěje k prodeji. Prodali jsme jej v listopadu 2014 do Krkonoš ke třem kozičkám, kde si určitě užije...