kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 39
týden: 39
celkem: 103479

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Brusinka Boženka - kříženka českého strakáče

Kříženku českého strakáče jsme měli od 28.října 2013 jako mladou samičku po jednom vrhu od příbuzných, kterýmž tímto děkujeme! První jméno dal samičce náš syn - Brusinka a pro nás symbolické jméno Boženka jsme dali s manželem. Brusinka Boženka se nerada mazlila, ale byla milá tím, jak každou chvíli u dvířek čekala, co dostane za dobrůtku. Jablíčko pak chytla do zubů a skočila s tím na druhou stranu kotce, aby si ho v klidu schroupala. Brusinka Boženka byla pořízena na chov užitkových králíčků. Nechali jsme ji v roce 2014 připustit novozélandským bílým králíkem. Z toho spojení měla vrhy 9.2. a 20.5.. Z těchto vrhů jsme si nechali po jedné samičce. Samičky Anežka (nar. 9.2.) a Eliška (nar. 20.5.) vyrostly více než jejich mamina, takže pro náš chov tím byly vhodnější. Brusinku si 14.12.2014 koupila do chovu a dobrých rukou paní z nedaleké vesnice.