kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 7
týden: 350
celkem: 105105

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Německý ovčák Bára

Báru jsme si dovezli 17.7.2016 z útulku prý jako osmiletou. Později jsem zjistila, že se narodila v září 2008. V útulku strávila cca 2 měsíce a páníček jí zemřel. Temperamenty Báry a Jimmyho se nedají srovnat, ikdyž by měli být přibližně stejně staří. Jimmy už je dědoušek a polehává si v klídku, Barča je pořád v pohybu. Na její živočišnost si ale u nás zvykla dobře a nemá s naším zvěřincem větší problémy. Musí se hlídat u zvířat s klecovým či voliérovým odchovem. Zvířata na zahradě nechává na pokoji. Je vidět, že byla Barča zvyklá poslouchat, umí povely. Jejím zvláštním znamením je podkus, podle kterého jí říkáme Bára Simpsonová. Nejspíš proto se jí hůř pije a hrozně při pití čvachtá. Jinak oba naši pejsci milují lidi všeobecně. Někteří návštěvníci občas při příchodu na minifarmu trnou, ale odchází se zjištěním, že velký pes neznamená zlý pes a přitom je hladí po kožichu. Oba hafani jsou skvělými parťáky pro naše děti. Bára má velký temperament, tak ta je ocáskem dětí a pořád by s nimi něco vymýšlela.