kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 48
týden: 114
celkem: 101463

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Holandská zakrslá koza Tereza

Tereza se narodila někdy v dubnu 2008, ale je to bez záruky, protože nebyla registrovaná a registrovali jsme ji až my po koupii v květnu 2009 spolu s jejím synem Matýskem. Když jsme si pro ni jeli, její původní majitelka se divila, že nás netrká. Je pravda, že občasné trknutí dětí, jí zůstalo. Nejspíš ji v mládí děti zlobily. Tereza byla kozí osobnost. Nic si nenechala líbit ani od našich pejsků. To byly pohybové kreace a výskoky...:) Tereza byla skvělá maminka, proto jsme jí rádi říkávali "Matka Tereza". Ve fotogalerii jsou také fotky jejich mláďat.