kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 39
týden: 39
celkem: 103479

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Anglonubijská kozička Emilka

Naše Emilka byla 100% anglonubijská koza s PoP a narodila se 8.5.2011 u známých chovatelů tohoto plemene - Macháčkových, od kterých pak putovala dál. Rodiče Emilky byli přivezeni z Německa. Matka byla z linie Kalle, otec z linie Bento. Emilku jsme koupili 20. října 2013. Měla za sebou první rok kontroly užitkovosti. První kůzle porodila Emilka v dubnu 2013 a byl to kozlík. Po příchodu k nám se začala Emilka prskat a tak jsme byli navštívit rovněž 100% AN kozlíka s PoP, z linie Nick. Bohužel z tohoto spojení nevzniklo nic a další prskání se nedostavilo...

Emilka byla hrozně roztomilá kozička, která když se postavila ve svém boxu na zadní a opřela se o dvířka, tak vypadala jako pejsek či antilopa. Nejspokojenější byla Emilka právě v boxu. Milovala lidskou společnost a pamlsky, dávala jí přednost před kozí a velmi se domáhala pamlsků. V létě byla Emilka na pastvě ve společné ohradě s holandskými zakrslými kozami. Bohužel naše zakrslé "buldozery", které se navzájem denodenně tlučou, trkly v srpnu 2014 Emilku tak nešťastně, že se její zdravotní stav začal zhoršovat. Bohužel nepomohla ani domácí péče a péče paní veterinářky a o Emilku jsme přišli. Hodnější kozičku už nejspíše mít nebudeme. Další kozičku na mléko nemá cenu pořizovat, dokud budeme mít ty naše holandské "tanky".