kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 41
týden: 41
celkem: 103481

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Kočička Sára

Kočička Sára se k nám přitoulala v únoru 2008 jako kotě. Později jsme zjistili, komu se ztratila, ale naštěstí jsme ji nemuseli vracet. Naopak jsme díky ní našli prima přátele. Sárynku jsme nechali vykastrovat, aby se nám nikam dál nezatoulala. Sára trpí chronickými záněty zubů, což je u rezatých koček běžné, jak jsme se dozvěděli od paní veterinářky. Proto si Sára prošla i operacemi dásna a trháním zoubků. Naše Sára není vůbec plachá. Ráda sama leze na klín každé návštěvě, ikdyž ta předem hlásí, že nemá ráda kočky. Sáře je to očividně jedno a chová se spíše jako pes, protože náladu na mazlení má pořád. V létě se ráda vyhřívá na sluníčku a v zimě se válí u krbu a neustále zkouší nové a nové lenošící polohy.