kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 41
týden: 41
celkem: 103481

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Fretka Iris

Asi dvouletou fretku Iris jsme si pořídili 5. února 2014 od jejích hodých původních majitelů, kteří se o ni s láskou starali, ale potřebovali jí najít nový domov. Sice freťulce říkali: "Míša", ale jelikož na to stejně fretečka moc nereagovala, dala jsem jí jméno po mé první fretce - Iris. Iris byla z původního domova zvyklá na malé děti a kočky, nekouše, není ani v náznaku agresivní. Přesně takovou vyrovnanou fretečku jsem hledala pro můj záměr zooterapie, kterou chci dělat radost i s jinými zvířátky, která se dají lehce převážet a jsou svým chováním vhodná pro blízký kontakt s lidmi. Iris do naší zvířecí rodiny ihned zapadla. Jako všechny fretky byla velmi zvědavá. Ikdyž jsem ji pouštěla po zahradě i domě, vždy se vrátila a nechala se chytit nebo si rovnou zalezla do klece. Přes léto byla Iris ve velké kleci venku na kryté terase, ale poznali jsme, že Iris potřebuje více času a pozornosti, takže jsme jí na podzim 2014 hledali nový domov. Našla jej v Brně u úžasných lidí s již jednou fretkou a bohatými zkušenostmi. Věřím, že se Iris má skvěle. Všichni si ji doposud ihned zamilovali pro její nekonfliktní a přátelskou povahu.