kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 12
týden: 355
celkem: 105110

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Huculka Šárka

3/320 Šárka se narodila 15.2.2001. Šárku jsme vyměnili za naše temperamentní hříbě sportovního ponyho Zoju. Po smrti Zorky jsme hledali klidnou kobylku, ke které by děti mohly chodit, aniž bychom měli strach, že je koník kopne, přišlápne či kousne. Šárka byla láska na první pohled, má stejný charakter jako ponička Zorka a víme, že vědomě nikomu neublíží. Šárku jsme si dovezli na její svátek 30.6.2013. Bohužel u původních majitelů prošla podle jejich veterinářky lehkým tetanem a dostávala antibiotika, ale o pravděpodobně ne jednom zchvácení kopyt nám nic neřekli. Když jsme si Šárku dovezli, doufali jsme, že ji vykurýrujeme z "lehkého tetanu". Párkrát si na Šárku sedly naše děti, když vypadala dobře. Dávali jsme Šárce čas a nezatěžovali jsme ji. Šárka však kulhala čím dál víc a zchvátila se znovu. Náš pan kovář zasáhl ihned po zjištění zchvácení a od té doby se snažil, aby zchvácení mělo co nejmenší důsledek na stav kopytní kosti a kopyta. Po roce jsme nechali udělat rentgen. Výsledkem bylo, že Šárčina kopytní kost rotovala už u původního majitele a nebude jezditelná, do konce života by měla být jen na seně a kopyta čeká speciální péče. Roční dieta na seně se dala vydržet, ale jelikož máme i poničku Nelu, doživotní ohrada bez trávy by byla zátěží. Rozhodla jsem se tak, darovat Šárku Lucce Kočiříkové, která se věnuje komplikovaným kopýtkům a koníků má více. Lucka má takové znalosti, které u Šárky plně využije. Šárka tak je pod odborným dohledem každý den. Moc moc děkuji! Šárka si za svou úžasnou povahu takovou skvělou péči zaslouží. A původním majitelům "děkuji", že stav kopytní kosti nechali dojít tak daleko...!