kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 10
týden: 353
celkem: 105108

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Čivava Tessinka

Příchod Tessinky byl předeslán seznámením s prima lidma - Markétou a Zuzkou. Zuzana Švihrová provozuje psí školu a hotel pro pejsky ZULU. Na internetu stojí za to, kouknout na její stránky. Zuzka také dělá "pěstounskou" péči pro pejsky z útulku, kteří potřebují zvláštní péči (doléčuje je po operacích, či s nimi dělá socializaci apod.). 30.8.2014 jsem jela se stánkem se suvenýry prodávat na Zuzčinu akci - Voříškiádu. A jak to mohlo dopadnout jinak, než že jsem zpátky jela se složeným stánkem a pejskem navíc - čivavou Tessinkou. Dle Zuzčina vyprávění byla Tessinka nalezena, jak se toulá na Slovensku na ulici. Zpětně, dle informací lidí, se zjistilo, že byla u pani, která na ní rýžovala. Pan veterinář, který Tessi kastroval, protože neměla z posledního porodu cís. řezem vybrané stehy a měla zhnisanou dělohu, řekl, že rodila přibližně 5-krát operačně. Když byla uspaná, tak jí vyčistili i zubní kámen, že ji zůstalo jenom pár zoubků. Tessinka je úžasný pejsek. Je absolutně nenáročná a hodná. Když pracuji na PC, tak ji mám na klíně. Je to můj ocásek, pořád kontroluje, kde jsem. Chodí se mnou i poklízet a čeká na mě u každé branky, než se vrátím od větších zvířat. Tohle rád dělává i Jimmy. No a co na to naši pejsci Jimmy s naší bývalou Bellou? Když jsme dovezli Tessinku, tak se všichni beze strachu očichali a už to dál neřešili. Tady jsou zvyklí, že nám přibývají parťáci:). Do štěněte už nikdy nepůjdu, teď už vždycky psího důchodce:). Vlastně mám vždy lepší zkušenost s dospělým nalezencem nebo pejskem z útulku. Doporučuji všem!