kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 32
týden: 193
celkem: 99428

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Pronájem místa pro stanaře

Nabízíme soukromý pronájem místa na stanování (cca 4 místa) včetně sociálního zázemí volně přístupného z venčí domu s vlastním vchodem. Sociální zázemí se skládá ze sprchy, toalety (s terárkem s hodnou užovkou červenou), zařízené kuchyňky s ledničkou (upozorňuji, že zde mám regál s boxy s krmením). Louka pro stanaře bývá mimo dobu stanování využívána poníkem, miniprasátkem a kozami. Proto musíte počítat i s nějakým bobečkem, ikdyž se snažíme ohradu uklízet. V době stanování jsou zvířata zavřena v jiné ohradě, přes kterou procházíte k sociálnímu zázemí. Není to velká dálka, cca 50 m? Všechna zvířata jsou hodná, zvyklá na pohyb lidí.
 
Sociální zázemí (toaleta, sprcha, vybavená kuchyňka) jsou společné. Proto jsou rezervace omezeny. Za příplatek poskytneme dřevo k táboráku nebo půjčíme gril. Musíte počítat s návštěvníky Minifarmy Falbgery. V létě je tady živěji. I tak klademe důraz na soukromí nás i sousedů. Máme rádi klid. Proto se, prosím, chovejte co nejcitlivěji k "domorodcům" i našim zvířatům! Upozornění z praxe: nešplhejte nám po stromech, neujídejte plody naší zahrady, nehoňte zvířata, nekřičte a neznečisťujte okolí :)!
 
Telefonní kontakt je 721 006 486 nebo zde do zpráv.
 
Na více info o pronájmu se můžete podívat zde: https://www.facebook.com/Pron%C3%A1jem-maringotky-a-stanov%C3%A1n%C3%AD-na-Minifarm%C4%9B-Falbgery-v-Borov%C3%A9-102128084887372
Facebook: Pronájem maringotky a stanování na Minifarmě Falbgery v Borové
 
Na naši minifarmu se můžete podívat zde: https://www.facebook.com/Minifarma-Falbgery-v-Borov%C3%A9-179449625522931/
Facebook: Minifarma Falbgery v Borové
 
CENÍK
Stan/noc - 200 Kč, 70 Kč dospělá osoba/noc, 30 Kč dítě (1-18 let)/noc. Poplatek obci je 15 Kč za noc a osobu od 18 do 70 let.
 
Děkuji všem za sdílení a shovívavost, neb času mám málo a informací, které ještě chci udat hodně... :)!
 
POPIS CESTY: GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E. POZOR! V obci se buduje kanalizace a jedna strana příjezdové cesty je neprůjezdná. Dostanete se k nám dvěmi cestami: 1. cesta: U motorestu s kamenným minigolfem odbočíte směr Litomyšl, Poříčí, Zrnětín (směrem jízdy od Poličky je to vpravo). Pojedete cca 500 m a dáte se první odbočkou vlevo (ostrá zatáčka). Tou dojedete rovnou k nám. Poznávacím znamením je bílá maringotka před plotem. 2. cesta: Směrem od Poličky na Hlinsko budete míjet po levé straně benzinovou pumpu. Vpravo pak uvidíte oranžovou budovu Pletárny Miro. Za ní zahnete doprava na Proseč. Přejedete železniční koleje a 1 m za kolejema vpravo je cesta pro jedno auto. Tou dojedete přímo k nám.
 
Od června 2022 budeme dávat do pořádku zahradu po kutání kanalizace. Proto vás žádáme o shovívavost!