kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 35
týden: 35
celkem: 103475

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Holandský zakrslý kozlík Jarda

Kozlíka Jardu jsme si pořídili v říjnu 2014 místo Matěje. Potřebovali jsme uchovněného kozlíka s PoP a našli jsme jej u výborného chovatele a majitele Lamafarmy Jiřího Švandy z Malé Veleně u Děčína. Jarda z linie Otis se narodil 10.5.2014, Klasifikován byl v původu, zevnějšku i VT jako Elita Rekord. Nejvíce si Jarda rozumněl s naší Rozárkou, kterou si adoptoval jako maminu. Kůzlátek jsme se bohužel nedočkali a o Jardu jsme přišli v roce 2017.