kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 44
týden: 110
celkem: 101459

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Perličky

Naše perličky

První perličky (modré) jsem nechala vylíhnout pod naší kvočnou v roce 2015. Tím se staly trošku krotší oproti perličkám z líhní či odchovu pod perliččí maminou. Holky se ani nesnažily lítat po stromech a nocovat na nich. Večer chodily pěkně do kurníky a také vajíčka snášela do hnízt. Když jsem v dalším roce pořídila perličku v divokém zbarvení a perláka v bílé barvě, musela jsem je všechny zavřít do voliéry, aby neobtěžovaly okolí svým křikem a divokým pohybem.