kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 3
dnes: 39
týden: 39
celkem: 103479

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Naše nutrie

24. ledna 2016 k nám byla z Litomyšle přivezena rodinka nutrií. Některé zůstaly u nás, o některé se přihlásili další chovatelé nebo jsme je vyměnili za nepříbuzné kusy. K hlavní samici Matyldě jsme pořídili zlatého samce a nechali jsme i pár dalších samic k chovu. Naše samičky mívají v průměru 5 mláďat. Po zlatých variacích se rodí mláďat méně, než po standartní barvě.

Nutrie nejsou původní součástí naší přírody. Zdivočelé kusy v ČR se do přírody dostaly útěkem od chovatelů. U nás máte možnost, nakrmit nutrie přes plot.

Pravidla pro krmení nutrií:
1. Nestrkejte k nutriím prsty a ruce skrz pletivo!
2. Nutrie můžete krmit zvenčí plotu, aniž byste museli chodit na zahradu.
3. Krmení jen neplesnivým, neshnilým, nezapařeným či nepřemrzlým krmením! Toto je velmi důležité, nutrie jsou náchylné na střevní potíže. Nutrie mají rády mrkev, brambory (nikoli zelené) aj. zeleninu, jablka, tvrdé pečivo (nikoli měkké). V případě, že by snad někdy došlo k setkání více krmičů, prosím, raději na nás zazvoňte. Všechny pamlsky a krmení jsou zdrávy ve správné míře. Překrmování by vedlo k obtížím.
4. Prosím, nekrmte kozy ve vedlejším výběhu!

Krmení ostatních zvířat:
Ostatní zvířata nikdy sami nekrmte a neházejte jim žádné krmivo, ikdyž o to budou žadonit! Bohužel málo lidí ví, že pečivo a jablka přežvýkavcům (kozám , ovcím…) a koním neprospívají. Vznikají tak koliky, zchvácení apod. Tato zvířata u nás dostávají pamlsky jen pod naším vedením, abychom měli přehled o množství a kvalitě pamlsků. Pokud byste naše zvířata chtěli nakrmit, můžete si pro ně u nás koupit adekvátní krmení nebo mi ukážete, jaké krmení máte a já Vám vyberu, čím a jakým množstvím u nás můžete dané zvíře nakrmit.