kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 42
týden: 42
celkem: 103482

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Minigöttingenské prase

Plemeno vzniklo na začátku 60. let 20.století na Univerzitě v Göttingenu křížením minnesotských miniprasat s vietnamskými prasaty. Nejdříve byla vyšlechtěna pigmentovaná zvířata. Medicínský výzkum požadoval čistě bílá zvířata, proto se část východní populace křížila s plemenem německá landrasa a byly vytvořeny strakatá a bílá linie. Chovným cílem bylo kombinovat typ a temperament minnesotských prasat s malým vzrůstem a plodností vietnamských prasat. U bílé linie i dominantní bílé zbarvení prasat. Východní chovná populace se stále chová na univerzitě v Göttingenu.

Obvykle by mělo dorůstat váhy kolem 20-30 kilogramů, váha ale nakonec může být klidně i vyšší. Velmi totiž záleží na životosprávě a hlavně dostatku pohybu.

Zdroj: http://hobby.idnes.cz/miniprasatka-utoci-na-ceske-domacnosti-d9j-/hobby-mazlicci.aspx?c=A081229_183420_hobby-mazlicci_bma

Váha prasátek se pohybuje mezi 20-30 kg, ale může být i větší. Záleží na jejich životosprávě. Rozhodně prasátka nekrmíme tučnými a sladkými jídly, granulemi pro psy nebo granulemi pro králíky s příměsí léčiv apod.
Pokud uvažujete o pořízení prasátka, zjistěte si předtím co nejvíce informací o jeho chovu, povaze a inzerujících chovatelích. Prasátko se v bytě nebude chovat jako vychovaný pejsek. Pokud se nudí, nebo se snaží dostat k jídlu, dokáže pěkně zdemolovat byt. U chovatele si určitě prohlédněte rodiče prasátka, abyste věděli, jak prasátko asi vyroste.

Březost prasniček trvá 3 měsíce 3 týdny a 3 dny. Selátka se odstavují v 5. - 8. týdnu.