kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 30
týden: 191
celkem: 99426

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Indický běžec

Indický běžec patří mezi lehká nosná plemena kachen – hmotnost kačera je 2kg, kachny 1,75kg. Pro svoji vysokou snášku se také začal chovat v zajetí. Už na počátku 20.století se snáškou až 350 kusů vajec za rok tyto kachny proslavily, což byla ve srovnání s nosnými typy slepic obdivuhodná užitková vlastnost. Vlivem všeobecného poklesu zájmu o jejich chov a necílevědomého šlechtění se však gen vysoké snášky nezachoval. Dnešní běžci dosahují snášky kolem 100 až 150 (200) vajec. Pro kachní vejce platí, že je třeba, aby se tepelně upravovala minimálně 8 minut.

Základním předpokladem pro úspěšný a hlavně zdravý chov je dostatečný výběh. Indický běžec trpí na malém prostoru. Je to běžec doslova a do písmene, proto potřebuje prostor. Pro jeden pár se doporučuje přibližně 700 metrů čtverečních travnaté plochy pod ovocnými stromy. Jedině tak se běžci cítí spokojeně a nerušeně. Není pak výjimkou, že pak samy vysedí a odvodí mladé, i když u nich není moc dobře zachován pud sezení na vejcích. Jako každá kachna, tak i indický běžec potřebuje k životu alespoň malou vodní nádrž.

Tyto kachny jsou nejlepším likvidátorem slimáků. Nechcete-li si je pořizovat, můžeme se domluvit na zapůjčení našich kachen Maxe a Kačky. Indický běžec je velmi lehké plemeno kachen, které se pohybuje s lehkostí a jeho šlápnutí do záhonu ničemu neublíží. Ikdyž si kachny hledají potravu většinu části dne, přikrmujeme je u nás, pšenicí, namočeným pečivem smíchaným se šrotem a vitamíny pro kachny.