kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 41
týden: 41
celkem: 103481

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Už jsou v morčecím ráji...

Móňa, Blind a Goliáš byla morčátka, která u nás byla první nebo byly pro nás jinak významné. Nové samičky už jména nedostávají, ale jsou u nás také do jejich posledních dní, které snad brzy nenastanou.

Móňu jsme koupili jako mládě v červnu 2011. Mívala moc krásná mláďátka a byla úžasnou mámou, která dokonce přikrmovala i mláďata jiných mamin. Móňa zemřela na následky úrazu, o kterém bohužel více nevíme, na konci roku 2013.

Blind se narodila v září 2011 mamince Zůze (stejně jako Goliáš), kterou jsme už jako vysocebřezí koupili ve zverimexu. Blind byla od narození slepá, což se podle veterinářky stalo vlivem stresu na matku v době březosti. Blind se nedovyvinuly oči, ale skvěle se orientovala v prostoru a jevila se tak jako normální zdravé morče. Všechna její mláďata se rodila rovněž zdravá. Blind se stala naší rekordmankou. Jednou porodila 9 morčat. Sice 3 z nich zemřela, ale 6 morčátek přežilo a šlo do nocýh rodin. Při narození byla morčátka velká jako myšky. Blind zemřela na začátku léta 2013.

Goliáš se narodil v únoru 2012 Zůze jako jedináček. Při porodu měřil 10 cm, což jej předurčilo k jeho jménu. Jeho rodiči byli Ferda a Zůza. Goliáše měli doma jako mazlíka našich dětí. Když jsme jej vypustili venku, nechal se pěkně chytit a nezatoulal se. Bohužel při pasení Goliáše v ohrádce se k němu dostal náš pes Jimmy a Goliáše postiskal ve svých čelistech. Ikdyž jsme jej co nejrychleji vypáčili z tlamy, druhý den Goliíš zemřel. Doma už tak nemáme krom kočky Sáry žádného mazlíka a morčátka už v ohrádce s víkem nepaseme. Nyní dáváme na zavřenou klec ještě paletu, aby s klecí nepohnul pes.

Ferda byl koupen už jako dospělý v roce 2011. Byl to do jara 2014 otec všech mladých, kromě Blind. Bohužel nám po příchodu nového návštěvníka - samečka Bubu - do voliéry začal okusovat samičky po porodu. Proto musel jít do nového domova.

Bubu byl ten nejúžasnější morčák. Nikdy neutíkal, sám si chodil pro pohlazení, a když byl na klíně, tak se ani nehnul a užíval si, že jej někdo muchlá. Byl to mazel našich dětí, které jej měly společně s morčicí Zůzou doma. Jeho cesta k nám byla trochu spletitější... Bubu se narodil 5.8.2010 u super lidiček, kteří jej měli také jako mazýlka a taťku pro další morčátka. Bohužel si jej nemohli nechat, tak jej dali k nám, abychom mu našli nový domov. Tehdy jsme doma morčátka neměli a ve voliéře jsem měla jiného samce, takže u nás nemohl zůstat. Proto šel k našim přátelům. Ti po cca půl roce zjistili, že děti začaly být alergické, takže se Bubu dostal znovu k nám a tady už zůstal. Mezitím si totiž dcera oblíbila jednu morčici, kterou si nikdo nechtěl koupit. Takže takhle vznikl páreček mazlíků žijící s námi. 31.7.2014 jsme našli Buba mrtvého. Vypadal, jako kdyby spal a přitom už spal navždy...