kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 47
týden: 113
celkem: 101462

Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně 
turistické vizitky

Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.

 

GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E

Naši burunduci

16. června 2015 jsme si pořídili samičku burunduka. Bohužel při stěhování na přezimování domů nám ukázala slabou část naší dvoupatrové klece a už jsme ji nenašli...
Na podzim 2015 jsme proto pořídili trojici burunduků. Mají to být nepříbuzné 2 samičky a sameček. V zimě nám i doma hibernovali. Naši burunduci měli k dispozici dvoupatrovou voliérku s různými prolézačkami, záchůdkem v nádobě s pískem a nádobkou s hoblinami. Spodní část však nevyužívali, proto jsme voliéru přepažili na spodní a vrchní patro. Ač burunduci vypadají jako aktivní zvířátka, dost času prospí nebo se krmí. Prolízačky a tunely, co v ubikaci mají, nevyužívají pro sport nebo hraní. V létě spodní část obývá morče divoké.

 

P.S. Burunduky už bohužel nechováme... :(